Досвід роботи показав

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №36 «Віночок» розташований в типовій двоповерховій будівлі, загальною площею всіх приміщень 2580  кв.м. Проектна потужність закладу  складає 270 місць (12 дошкільних і 2 ясельні  групи). Заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем та 12-годинним режимом роботи. У даний час функціонує 12 дошкільних груп і 2 ясельні – 402 дитини.

Загальна площа території закладу 1,2121 га. Територія дошкільного закладу та його будівля відповідають санітарним нормам. Заклад має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий ізольований  майданчик із зеленими насадженнями, на  яких встановлені пісочниці, ігрове обладнання. На території закладу встановлено спортивний майданчик та спортивне обладнання. Для виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят облаштовано дитячі городні ділянки, естетично оформлені квітники,  висаджено фруктові та декоративні дерева і кущі.

Будівля знаходиться у належному стані. Навчальні та адміністративні приміщення закладу дошкільної освіти  мають затишний та естетичний вигляд. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень, будівля підключена до централізованої системи та каналізування, горячою проточною водою заклад забезпечений від електроводонагрівачів-бойлерів, що встановлені в приміщеннях групових осередків та приміщенні харчоблоку. Опалення закладу централізоване. В закладі дошкільної освіти є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників.

В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування. У групах є технічні засоби навчання, сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві освітньо-розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників.

Cтворені умови для підвищення професійного рівня та самоосвіти педагогів, методичний кабінет забезпечений навчально-методичною літературою з грифом МОНУ; періодичною пресою, технічними засобами навчання. Педагоги мають можливість знайомитися з цими виданнями в електронному вигляді.

Облаштовано місце для роботи практичного психолога, музичного керівника, інструктора з фізкультури хореоргафа.

В музичній залі є сучасні технічні засоби навчання: музичний центр, мультиакустична система, колонка до мобільного телефону, проектор, екран портативний, магнітофон, дитячі музичні інструменти. Обладнано спортивну залу, де є необхідний спортивний інвентар. Окрім того, у кожній групі створені та наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор центри рухової активності.

Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.

Медичний кабінет складається з кабінету прийому та ізолятора на одне ліжко. Медичне обслуговуваня в закладі здійснює дві сестри медичні старші. Кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів.

Харчоблок забезпечений необхідним кухонним посудом, технологічним обладнанням: електромясорубка, електросковорода, дві жарочні шафи, електроплита на шість комфорок, електроводонагрівач, харчоварочний котел,  холодильники с морозильними камерами.

Педагоги мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: 2 комп’ютерами та 1 ноутбуком з підключенням до інтернет мережі, Wi-Fi, 1 магнітофоном, 2 принтерами, сканером, 1 проектором, мультимедійною дошкою та акустичною системою,

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.